طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال ،یکی دیگر از امکانات جدیدی است که با استفاده از نرم افزارهای ویژه ای ،دندانپزشک امکان ازپیش طراحی کردن لبخند بیمار را خواهد داشت. این بدان معناست که بیمار میتواند پیش از انجام هر کاری، آینده دندانهای خود را ببیند و سپس برای انجام یا عدم انجام کار تصمیم گیری کند.

روش کار چگونه است؟

نرم افزارهای مختلفی برای این مدل طراحی ها ابداع شده اند که هر نرم افزار ویژگی ها و معایب و مزایای ویژه خود را داراست. به عنوان ورودی کار ،برخی نرم افزارها تنها از فتوگرافی صورت بیمار برای انجام طراحی استفاده میکنند و برخی دیگر از نرم افزارها،علاوه بر فتوگرافی،از اسکن دو فک نیز برای استفاده در طراحی بهره میبرند که البته این مورد دوم، یعنی استفاده از اسکن علاوه بر عکس بیمار، دقت بالاتری را  به همراه خواهد داشت.(اگر مایل هستید درباره دندانپزشکی دیجیتال و اسکنر های دهانی بیشتر بدانبد اینجا کلیک کنید.)

اسکن دوفک جهت طراحی دیجیتال-مقالات وبسایت دکتر افشین کاوسی

اسکن دوفک جهت طراحی دیجیتال

نرم افزار اگزوکد (Exocade) یکی از محبوب ترین نرم افزارها در حوزه دندانپزشکی دیجیتال بوده که سالهاست در لابراتوارهای دندانپزشکی جهت طراحی دیجیتالی پروتز ها مورد استفاده قرار میگیرد.در نسخه 2020 و 2021 این نرم افزار،امکان طراحی لبخند نیز اضافه شده است که با توجه به محبوبیت این نرم افزار در ایران، ما در اینجا این نرم افزار را برای شما مثال خواهیم زد.

طراحی در اگزوکد 2021

نرم افزار اگزوکد 2021 در ابتدا از شما اسکن رو فک را دریافت نموده و سپس دو تصویر فتوگرافی از بیمار، شامل یک عکس با لبخند و عکس دیگر با دهان بازکن را درخواست خواهد نمود. در مراحل بعدی دندانپزشک قادر به طراحی لبخند بر روی یک مدل سه بعدی خواهدبود. نرم افزار طراحی لبخند امکانات وسیعی را جهت طراحی در اختیار دندانپزشک قرار میدهد .

طراحی لبخند در نرم افزار اگزوکد

طراحی لبخند در نرم افزار اگزوکد

در نهایت نیز عکس لبخند بیمار با دندانهای جدید طراحی شده قابل رویت خواهد بود که در مقایسه با لبخند بیمار پیش از طراحی قرارخواهد گرفت.بدین سان دندانپزشک و بیمار امکان بازبینی مجدد و رفع نواقص احتمالی را تماما در بستر دیجیتالی و نرم افزاری خواهند داشت و در آخر نتیجه نهایی، که به تایید بیمار رسیده، برای اجرای طرح درمان میتواند مورد انالیز قرارگیرد. همچنین خروجی این طراحی، میتواند یک الگوی صحیح کاری را در اختیار لابراتوار دندانسازی قراردهد.

در ویدیوی زیر بطور خلاصه و در غالب ارایه یک کیس واقعی،میتوانید روش طراحی لبخند را ببینید.

پایان تردید!

اگر درخصوص انجام دادن یا انجام ندادن امور زیبایی دندان مانند لامینتهای سرامیکی تردید دارید و یا درخصوص میزان سفیدی آنها مردد هستید،اگر میخواهید بدانید که بلند تر شدن دندانها و یا جراحی زیبایی لثه تا چه حد در زیباتر شدن لبخندتان موثر خواهد بود، طراحی لبخند دیجیتال گزینه مناسب شماست. گزینه ای که کمک بسیار بزرگی به انتخاب صحیح شما خواهد بود.

نتیجه طراحی منجر به بالارفتن قدرت انتخاب بیمار خواهد شد

نتیجه طراحی منجر به بالارفتن قدرت انتخاب بیمار خواهد شد

 

 

توجه

برداشت واستفاده از مطالب و مقالات این سایت با ذکر منبع مجاز میباشد.

بازگشت به مقالات

 

 

بیشتر بخوانید…

دندانپزشکی و تکنولوژی،قسمت سوم دندانپزشکی دیجیتال

نصب و راه اندازی اسکنر دهانی

چرا لمینت های سرامیکی؟

لطفا ما را در اینستاگرام نیز دنبال فرمایید

سوال خود را مطرح کنید :


چنانچه در خصوص مطلب فوق سوالی دارید ،لطفا در فرم زیر مطرح بفرمایید