نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

همانگونه که قبلا هم به اطلاعتون رسید،مطب جدید دکتر افشین کاوسی ،در واپسین روزهای آدر ماه سال نود و نه افتتاح گردید و هم اکنون مشغول ارایه خدمات دندانپزشکی به مراجعان می باشد. در اینجا میخواهیم نگاهی داشته باشم به امکانات این مرکز درمانی و ببینیم چه ویژگی هایی را داراست.

 

 

سالن انتظار-نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

 

زیبایی بصری منحصر به فرد

این محل، یک مطب دندانپزشکی است که در محیطی با متراژ 94 متر مربع و توسط گروه معماری طرح و طب،طراحی و اجرا گردیده است. ایجاد حس آرامش در کنار فضاهای رفاهی لوکس نظیر باکس پذیرایی و کتابخانه و امکانات صوتی و تصویری موجود در سالن انتظار و اتاق درمان موجب می گردد که مراجعه کنندگان تجربه ای جالب و به یادماندنی را از یک مطب دندانپزشکی به خاطر بسپارند.

 

 

سالن انتظار-نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

وجود سیستم تهویه با فشار منفی

استفاده از سانتریفیوژ مکنده قدرتمند متصل به کانالهای خروجی هوای سقفی موجب می گردد که هوای محیط مطب در کلیه قسمتها بصورت مداوم در حال چرخش و تازه شدن باشد. این ویژگی به خصوص در زمان شیوع بیماری کووید19 می تواند سهم بسزایی در کاهش تجمع احتمالی ویروس در محیط داشته باشد.

 

 

سالن انتظار-نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

استفاده از ساکشن مرکزی

بهره بردن از سیستم ساکشن مرکزی پرتوان یکی از استانداردها و امکاناتیست که به تازگی در بسیاری از مراکز دندنپزشکی مطرح دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. این سیستم علاوه بر مکش فوق العاده خوب مایعات از محیط دهان، مایعات عفونی را مستقیما به سیستم فاضلاب منتقل نموده و از بازگشت هوای آلوده  دهان به محیط جلوگیری می نماید.این سیستم واجد اگزوز ویژای است که این هوای آلوده را به به بیرون از محیط درمان انتقال می دهد.

در اینجا باید اشاره کنیم که در سیستم های قدیمی تر، ساکشن یونیتها با جریان آب کار میکنند و علاوه بر کارایی پایین و مصرف زیاد آب شهری، هوای مکش شده از دهان را مجددا به محیط درمان باز میگردانند!

 

 

اتاق درمان -نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

سیستم یکپارچه سمعی و بصری و اتصال شبکه ای

چیزی که شاید در مراجعه اول به این مطب بسیار به چشم بیاید،وجود انواع متعددی از کامپیوتر ها و مانیتورهای کوچک و بزرگی است که در جای جای محیط دیده میشوند . این سیستم کامپیوتری یکپارچه، نقش خود را در بخشهای مختلف دندانپزشکی دیجیتال،از ثبت و نگهداری اطلاعات و پرونده ها تا رادیوگرافی دیجیتال و سیستمهای مرتبط با اورال اسکنر ایفا می کند. به عنوان مثال اطلاعات پرونده بیمار از کامپیوتر بخش پذیرش قابل نمایش در مانیتور بزرگ سقفی نصب شده بر روی یونیتها میباشد .همپنین بیمار میتواند روند اسکن و درمان دیجیتالی را ،در حین درمان، در مانیتور سقفی مشاهده نماید.

علاوه بر این، مرکز واجد سیستم صوتی سقفی و مجهز به امپلی فایر در سالن انتظار و بخش درمان می باشد.

 

 

اتاق درمان -نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

اتاق رادیولوژی

وجود اتاق رادیولوژی با دیوارها و درب ورودی سرب کوبی شده از ویژگیهای این مرکز درمانی می باشد.وجود لایه سربی با ضخامت 1.5 میلیمتر سبب میگردد که هیچ گونه نشتی اشعه ایکس به خارج از اتاق رادیولوژی سرایت نکرده و این امر سبب حفاظت کارکنان و سایر مراجعان حاضر در مطب می گردد. همچنین استفاده از رادیولوژی دیجیتالی با دوز تابشی بسیار کم، و حفاظ تیرویید در حین عکسبرداری،امنیت بیماران را ارتقا می دهد.

 

 

اتاق رادیولوژی -نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

 

 

سایر امکانات

دارابودن آبدارخانه مجزا و مجهز، سرویسهای بهداشتی ویژه پرسنل و مراجعان دارای توالتهای ایرانی و فرنگی ، وجود بخش استریلیزاسیون مجزا و مجهز به اتوکلاو کلاسB ، شوینده التراسونیک و پک کننده لوازم، وجود انبار و پارکینگ اختصاصی ،سیستم اعلان حریق ،سیستم ضد سرقت،دوربین های مدار بسته ،وجود دفتر مدیریت و محل برگزاری جلسات و دیدار میهمانان و … ، در کنار استفاده از امکانات درمانی خاصی نظیر لیزر و اورال اسکنر، از سایر امکانات این محیط درمانی می باشد.

 

 

دفتر اداری -نگاهی به امکانات مطب جدید دکتر کاوسی

 

 

در پایان همه تلاش ما در جهت بالا بردن سطح کیفی ارایه خدمات دندانپزشکی به شما بوده است و در این راه بهترینها را به خدمت گرفته ایم تا مکانی خاص و استاندارد را در شهر کرمانشاه ایجاد نماییم. به امید اینکه موردپسند شما عزیزان واقع گردد.

 

 

 

بازگشت به بخش اخبار

بیشتر بخوانید..

 

افتتاح مطب جدید دکتر افشین کاوسی

 

دندانپزشکی و تکنولوژی،قسمت سوم دندانپزشکی دیجیتال

لیزر و کاربرد آن در دندانپزشکی

 

لطفا ما را در اینستاگرام نیز دنبال فرمایید

 

سوال خود را مطرح کنید :


چنانچه در خصوص مطلب فوق سوالی دارید ،لطفا در فرم زیر مطرح بفرمایید