لمینت های سرامیکی

لمینت های سرامیکی

یکی از روش های بسیار محبوب برای زیباتر کردن دندان ها و طراحی لبخند، استفاده از ونیرهای سرامیکی یا همان لامینت هاست.

بطور خلاصه در این روش پس از آماده سازی دندان ها با تراشی بسیار مختصر، دندان ها قالبگیری شده و جهت ساخت لامینت ها به لابراتور دندانی ارسال می گردد. در لابراتوار، لامینت ها توسط به کار بردن انواع خاصی از سرامیک های واجد قدرت باندشوندگی (عمدتاً این روزها لیتیوم- دی سیلیکاتها) لامینت ها طراحی و ساخته می شوند و برای نصب بر روی دندان ها به مطب دندانپزشکی باز پس فرستاده می شوند. در این مرحله دندانپزشک ابتدا لامینت های ساخته شده را  امتحان کرده و سپس توسط تکنیکی بسیار دقیق و حساب شده و با بکار بردن سمانهای رزینی، لامنیت ها را به دندان های شما چسبانده و یا به اصطلاح باند می نماید.

اصول درمان لامینت های سرامیکی شباهت زیادی به ونیرهای کامپوزیتی دارد. در اینجا نوع نیاز بیمار نقش تعیین کننده ای در انتخاب روش درمان دارد. لامینت های سرامیکی درمان های بسیار محبوبی هستند و علت آن مواردی مانند دوام طولانی تر و رنگ پذیری کمتر (در مقایسه با ونیر کامپوزیت ها) و ظاهر زیبا و بسیار طبیعی آن هاست. اما در کل باید توجه داشت که با وجود تمامی خواص یاد شده فوق،لامینت ها  باز هم نیازمند مراقبت های اصولی و رعایت بهداشت دهان هستند و سهل انگاری در این موارد می تواند منجر به شکست درمان حتی در کوتاه مدت گردد.

در شرایط مساوی لامینت ها درمان های بهتر و مناسب تری نسبت به ونیر کامپوزیت های هستند چرا که دوام و زیبایی بیشتری را به متقاضی ارائه می کنند. البته می بایست هزینه بالاتر انجام این درمان را نسبت به ونیرهای کامپوزیتی در نظر گرفت.*

 

*این اظهار نظر تنها جنبه تجربه شخصی در سالیان طبابت و درمان اینجانب دارد و بر پایه مقالات نیست

برای دیدن تصاویر و نمونه کارهای انجام شده اینجا کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط بیشتر را اینجا ببینید

 

 

 

 

لمینت های سرامیکی |وبسایت دکتر افشین کاوسی

سوال خود را مطرح کنید :


چنانچه در خصوص مطلب فوق سوالی دارید ،لطفا در فرم زیر مطرح بفرمایید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.