وقتی درمان برای دندانپزشکان گران تمام می‌شود!

وقتی درمان برای دندانپزشکان گران تمام می‌شود!

 

وقتی درمان برای دندانپزشکان گران تمام می‌شود!-اخبار وبسایت دکتر افشین کاوسی

افزایش چشمگیر هزینه تمام شده درمان‌های دندان‌پزشکی آینده ارایه خدمات دندانپزشکی را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

دکتر سیامک شایان امین: در حالی که حدود ۶۰روز پس از اعلام همه‌گیری ویروس کرونا در ایران، دندان‌پزشکان در دو راهی ادامه تعطیلی مطب یا آغاز به کار محدود دچار تردید هستند، خبرها از بازار مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی حکایت از نایاب شدن بسیاری از اقلام و در نتیجه افزایش حدود ۸ تا ۱۰برابر شدن قیمت آنها دارد. مثلا طبق آگهی یک سایت فروش کالاهای دندان‌پزشکی قیمت یک جعبه دستکش لاتکس از حدود ۲۰هزار تومان در بهمن۹۸ به ۱۸۰ تا ۲۰۰هزار تومان در حال حاضر افزایش پیدا کرده است.

افزایش تقاضا برای خرید مواد و تجهیزات حفاظتی در کنار افزایش چشمگیر قیمت دلار در ۲ماهه اخیر موجب افزایش هزینه تمام شده خدمات دندانپزشکی برای دندانپزشکان شده است. طبق گفته‌های رییس جامعه دندانپزشکی ایران در یک لایو اینستاگرامی، هزینه پایه ویزیت یک بیمار در مطب در حال حاضر برای دندانپزشکان حدود ۱۵۰هزار تومان هزینه در بر دارد. این رقم جدا از هزینه مواد و تجهیزات درمان‌های مختلف دندان‌پزشکی است.

افزایش چشمگیر هزینه‌های ویزیت و انجام درمان برای دندان‌پزشکان در حالی رخ می‌دهد که تعرفه‌های خدمات دندان‌پزشکی برای بسیاری از مراکز دندان‌پزشکی دولتی و خصوصی که طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی هستند هیچ افزایشی نخواهد داشت. از دیگر سو هنوز هیچ گشایشی در تعویق اقساط وام بانکی یا تخفیف در بدهی‌های مالیاتی جامعه پزشکی و دندان‌پزشکی رخ نداده است؛ این در حالی است که بسیاری از دندانپزشکان و پزشکان برای همراهی با برنامه قرنطینه ناشی از ویروس کرونا حدود ۲ماه است است از کار کشیده‌اند و تعطیلی مطب آنها ممکن است دستکم برای یک ماه دیگر ادامه داشته باشد.

با این اوصاف به نظر می‌رسد تعطیلی مراکز دندان‌پزشکی برای بسیاری از دندان‌پزشکان مقرون به صرفه‌تر از راه‌اندازی مطب پس از دوران قرنطینه ویروس کرونا باشد.

باید منتظر ماند و دید که آیا رایزنی انجمن‌های علمی و فعالان صنفی برای جبران هزینه‌های وارد شده به جامعه پزشکی نتیجه‌ساز خواهد شد یا دولت ورشکسته و محروم از درآمدهای سرشار نفتی حاضر به تخفیف یا چشم‌پوشی از درآمدهای مالیاتی سال۹۹ نخواهد بود.

منبع خبر: خبرنامه الکترونیک دندانه

 

بازگشت به خبرها

 

 

مطالب بیشتر

 

دندانپزشکی به روایت دندانپزشک انیماتور

 

 

یادی از طاعون آلبر کامو

 

زیبایی دندان،از واقعیت تا توهم قسمت اول

 

لطفا ما را در اینستاگرام نیز دنبال فرمایید

 

سوال خود را مطرح کنید :


چنانچه در خصوص مطلب فوق سوالی دارید ،لطفا در فرم زیر مطرح بفرمایید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.